דו"ח מזכיר לשנת הפעילות 2003.

בתקופת כהונתו של הנשיא הנכבד יוסף גולומב אשר החלה בעבודת קידושי נשיא בדצמבר 2002, ועד לעבודה זו, כולל, עבדה הלשכה שתים עשרה פעמים.

קודשו השנה שלושה אחים בשלוש עבודות שונות, יצחק ברלדינו בחודש ינואר, עדי בן נשר בחודש פברואר ודוד סליקטר בחודש ספטמבר. בחודש יולי הועבר האח מאיר שריקי לדרגת חבר בונה ובחודש ספטמבר הועבר לדרגת חבר בונה אחינו עדי בן נשר. בחודש אפריל הועלו לדרגת רב בונה האחים חנן אלטמן ועופר כרמי.

הלשכה קלטה לשורותיה השנה שני אחים חדשים, בחודש מאי צורף האח מרק פלאטו המשמש כקונסול כללי של צרפת והגיע מלשכת יוד 333 במקסיקו, ובחודש ספטמבר צורף האח פיטר דובינסקי שהגיע מלשכת רשב"י 8 בירושלים.

הלשכה ערכה שלוש עבודות משותפות עם לשכות אחיות: לשכת לומייר 42 מתל אביב ב-13/05/2003 , לשכת מנורה 19 ב-08/07/2003 ולשכות אליהו הנביא 16, מנורה 19, המלך שלמה 48, ויעקב כספי 56 ב-19 ביוני, במסגרת חג הרעיה והפרח.

הלשכה ערכה עבודות אבל לזכרו של אחינו המכובד מאוד אבנר גולדשמידט ז"ל ב-11/03/2003, ולזכרו של אחינו המכובד יהודה השמשוני ז"ל ב-07/10/2003. בנוסף, ניהלה הלשכה את עבודת האבל של לשכת הר הכרמל 44 לזכרו של אחינו הנכבד דני שיינין ז"ל בתאריך 21/07/2003.

בחודש יוני קיימה הלשכה עבודת הדרכה בה הועברה הרצאה ע"י אחינו המכובד מאוד דני דורון, ואחריה היה סבב תגובות לנושא הן בלשכה פתוחה והן בשולחן הלבן. עבודה זו נשאה הדים חיוביים מאוד גם בלשכות אחרות.

נושא ההדרכה קיבל השנה תנופה, כאשר אחינו המכובד מאוד אליקים חסידוף יזם ואירח את אחי הלשכה בביתו מידי חודש להדרכה בכל נושאי הבניה החופשית. ההדרכה כללה הרצאה בנושא מסוני ואחריו דיון בין האחים.

בסוף השנה האזרחית חגגנו את מסיבת סילבסטר בשיתוף אחים מלשכות הר הכרמל 44 וזבולון 74 במלון הר הכרמל. בחודש מרץ חגגנו בביתם של דבורה וגבי עזרא, את מסיבת פורים המסורתית, באפריל ארחו אותנו כבכל שנה מיכה ורותי אבן צור, ומירי ואליקים חסידוף לחגיגות המימונה. את יום העצמאות חגגנו על הדשא בביתם של דפנה ויוסי גולומב ואת מדורת ל"ג בעומר הדלקנו על חוף הים על פי מסורת הלשכה משנים.

בתאריך 20/10/2003 חגגנו עם הלשכה הגדולה למדינת ישראל את חגיגות יובל החמישים להיווסדה. האירוע התקיים ברוב הדר במלון דן פנורמה בת"א עם אחים מכל הלשכות ומעל מאה אורחים מחו"ל מהם נשיאים גדולים וחברי לשכות גדולות מכל העולם. את לשכתנו ייצגו שמונה עשר אחים כאשר אחינו המכובד אילן רייזנר פתח את מצעד הלשכות עם דגל הלשכה הגדולה ואחריו נשא בגאווה אחינו הנכבד דוד קסטל את דגל לשכת ראובן מס' 1 בראש תהלוכת הדגלים.

במסגרת מעשי הצדקה של הלשכה הועבר סכום הכסף שיועד לזרי הפרחים בימי הנישואים של אחי הלשכה, ונקנתה בו אספקה טרייה (כשניים וחצי טונות) שנתרמה לבית תמחוי "מרכז ארוחות לכל דיכפין" ברחוב קליבנוב בנוה שאנן. אחי הלשכה נחלצו לסייע לאם ושלושת ילדיה אשר הידרדרו למצב של חוסר כל. אחי הלשכה סייעו בארגון הילדים בבתי ספר, קניית עזרי לימוד וריהוט למקום מגורים. בנוסף ארגנה הלשכה בניצוחו של אחינו המכובד אילן רייזנר ערב גאלה רב משתתפים באולם האודיטוריום בחיפה בה הופיעה להקת הגבעטרון והכנסותיו כולן קודש לילדים נזקקים בחיפה.

השנה נסעו מספר אחים לקפריסין וביקרו בעבודות של לשכת Dionysos מס' 9716 בעיר פָּאפוֹס וייצגו את לשכתנו שם.

ברצוני להביע תודה לאחי המכובד מוטי קמעו על עזרתו בפיקוח, ייעוץ והכוונה לכל אורך השנה, ולברכו על מינויו כממלא מקום הגזבר הגדול.

 

איתן ישראלי

מזכיר לשכת ראובן מס. 1

חיפה שנת 2003