חיפה 2007–30-11

 

 

רעיות ואחי היקרים,

 

 

בדרכי שלי וכמנהגי מידי חודש גם החודש אני לא מוותר על העונג והזכות להעביר לכולכם את הידיעון ה 12 והאחרון שלי בתור נשיא לשכת ראובן מס' 1 לשנת 2007 .

 

כפי שכבר אמרתי וכפי שכבר כתבתי השנה האחרונה הייתה ממש כיף כי הלשכה לא רק התברכה בשני אחים חדשים במרוצת השנה אלא יש לנו גם אחים נוספים שכבר עברו את הליכי קבלה למסדר וללשכה ועוד מעט קט הם יהיו בינינו.

 

לא רק שהיו עבודות מסוניות מעולות במשך השנה גם הוספנו ימי הדרכה, אמנם לא מספיק לטעמי, אך המעט שהיו הוסיפו המון.

 

לא רק שנסענו לטיולים משותפים למקומות ומחוזות שלא הכרנו אלא גם בילינו יחד עם לשכות אחיות ואף התחלנו במסורת יפה וחשובה עם לשכת יעקב כספי וכולי תקווה כי אירועים משותפים איתם עוד יהיו מנת חלקנו בעתיד.

 

ללשכת מנורה עזרנו באופן מיוחד ונדמה כי היא צועדת לעבר עתיד טוב יותר אמנם הכול בזכות אחי הלשכה הזאת אך גם לנו יש משהו בזה.

 

לא רק היו מסיבות אלא היה באמת על מה לשמוח.

 

הרעיון להוציא את הידיעון פעם בחודש נבע דווקא מתחושה כי את אלה שלא מגיעים ללשכה באופן רצוף ומסודר זה מאוד מעניין ובדיוק בשל הסיבה הזאת ולא אחרת החלטתי לשלוח גם את הפרוטוקולים לכול אחי הלשכה ביחד עם ההזמנות. מהאחים החולים והמרותקים לביתם רק שמענו שבחים ותודות והובהר לנו כי למרות היותם ספונים בביתם הם חיים את הלשכה ומאושרים לקבל את הפרוטוקולים בקביעות . גם מהאחים הגרים בחו"ל שאותם אנחנו לשנייה לא שוכחים אנו תמיד מקבלים ברכות ותודות על האינפורמציה הכול כך חיונית לשמירת קשר קבוע והדוק עם הלשכה.

 

 

עבדתי קשה השנה אבל הכול נעשה מתוך אהבה ורצון לקדם את הלשכה. אני כמובן רוצה להודות לרוזמרי ( רוזי בפי כולם ) על העזרה והתמיכה במשך כול השנה ועל שפתחה את ביתנו הצנוע כול חודש ואירחה את הועדה המתמדת בפגישות החודשיות. אני משוכנע שאם תשאלו אותה – בעברית קלה כמובן- על לשכת ראובן היא תדע לענות לכם ותופתעו לגלות כמה ומה היא יודעת וכל זה בעיקר מהפגישות הללו.

 

איבדנו השנה שלושה אחים ותיקים. שלושה ענקים. שלום אייזנברג ז"ל נשיאה הוותיק ביותר של לשכתנו (1961/1962 ). אליהו דורא ז"ל נשיא הלשכה בשנת 1976 .

דני גושן האגדי ז"ל שאותו הבאנו למנוחת עולם היום. דני גושן מילא את תפקיד נשיא הלשכה 3 פעמים (1967/1970/1974 ) יותר מכל נשיא אחר. דני היה נשיא לשכתנו בערב קידושי  (1974) לבניה החופשית והיה לי תמיד מורה מדריך ומלווה.

 

יהי זכרם ברוך וליבנו יהיה תמיד עם המשפחות.

 

לחולים החלמה מהירה ושלמה!

 

אני מבקש להודות לכול אחת ואחד על שנה נפלאה שבילינו יחדיו עשינו ופעלנו למטרה אחת נשגבה.

 

ויש לי בקשה מיוחדת ולא גדולה:

 

אני פונה לאחים שנמנמו קצת בשנה האחרונה וכול אחד עם הסיבות שלו שיבואו וישתתפו ויתרמו ללשכה וכול אחד מהם יודע למי אני מתכוון.

 

אתם חשובים לנו ועוד יותר מכך אתם נחוצים לנו.

 

הכרנו לעומק אנשים נפלאים שרק רוצים לתת ושלא על מנת לקבל.

 

תודה על שנה שלא תשכח.

 

לכול נושאי המשרה של הלשכה לשנת 2008 ובמיוחד לאלי זוננשיין הרבה איחולי הצלחה .

מי כמוני יודע שהצלחה שלכם רק תעשה לכולם ללא יוצא מהכלל רק טוב.......................

 

 

אילן רייזנר                                                     .

נשיא לשכת ראובן מס' 1 חיפה.

 

ומבעוד שבועיים ......