חיפה 2007–03–31

רעיות ואחיי היקרים,

עוד חודש עבר חלף לו.

 

לפני שאמשיך לסקור את החודש שהאחרון אני מבקש לנצל את ההזדמנות הזאת לאחל לכל הרעיות והאחים חג פסח שמח מהנה ושקט .

אני מאחל לחולים החלמה מהירה ומושלמת ומקווה לראות את כולם ללא יוצא מהכלל כבר בעבודתנו הקרובה בעוד כ-10 ימים. ( יום שלישי השני של אפריל היינו 10 לחודש)

 

כל כך הרבה דברים עשינו בחודש מרץ עד כי נדמה לרגע שאת מסיבת הפורים חגגנו כבר לפני חודשים אבל למעשה עשינו זאת ממש לפני חודש פחות יומיים בלבד. אני מודה לכל אלה שבאו מקרוב ומרחוק וגרמו להצלחת הערב בביתם של דבורה וגבי עזרא שכבר תפסו חזקה לאורך ימים על האירוע הזה.

יצאתי מתוך הרגשה , כנראה לא מוטעה שהערב היה מיוחד ומוצלח מאוד.

לא עברו ימים רבים ואם רוב האחים נפגשנו שוב בעבודות של לשכות אחיות והפעם בקידושי נשיאים בזבולון ובעלי וייס ופעם נוספת בלשכת מנורה שקידשה 2 חילונים ולשכת ראובן שוב מילאה את ההיכל כשהיגיעה בכוח של 13  אחים. כשקמתי לברך בסוף העבודה ניראה היה שחצי מהמשתתפים היו מלשכתנו. מלמעלה, מהמקום בו אני יושב בדרך הכלל זה נראה מרשים.

 

עבודתנו האחרונה הייתה מיוחדת ומעניינת וגם השולחן הלבן היה חגיגי ושונה. אין לי צל של ספק כי יש בלשכה דרישה לחומר לימודי וכך נפעל גם בחלק מהחודשים הקרובים .

 

ביום רביעי 14 לחודש היינו שותפים להקמת אגודת ידידי המרכז לקידום למידה. לשכת ראובן ובמיוחד נציגנו, איתן ישראלי, קשורה עם המרכז ועם מנהלת המרכז גב' ניצה טסלר שנים רבות .

 

בשל סיבות שלא תלויות בי נאלצנו הפעם לשנות ממנהגנו ואת פגישת הועדה המתמדת העברנו לקוקי מן במרכז חורב לשם הצטרפו גם משה גרימברג וגם צביקה הראל.

 

חלק גדול מהאחים היה  נוכח בהצגת פיגמליון בתיאטרון העירוני ביחד עם אחי לשכת מנורה והיה יפה לראות כל כך הרבה את האחים מסתובבים באולם הכניסה לפני ההצגה .

פגישת נשיאי לשכת ראובן התקיימה בביתי ביום רביעי 21 למרץ אותה ניהל אחינו דני גושן שהיה במיטבו כמעט כמו פעם.

 

ביום שבת 24 לחודש יצאנו לטיול מקסים ותודות לאחינו ראובן גודר ולועדת האירועים זכינו לחוויה נהדרת מה גם שמזג האוויר היה לטובתנו הפעם . לא נישכח את הבדואי בסוף הטיול.

אם לא די בזה , הרי שחלק גדול של האחים , הגיע לתל אביב לאסיפה הרבע שנתית של הלשכה הגדולה והיה נוכח בעבודה הראשונה של הנשיא הגדול החדש יצחק זינו.

 

יום למחרת חווינו עבודה יפה ומיוחדת של לשכת יעקב כספי שערכה ערב לכבודו של אחינו יהושע קרן צבי ז"ל שהלך לעולמו בחודש ינואר ש"ז.

 

לא ניתן לסיים שורות אלה מבלי להזכיר את הערב המיוחד שבילינו בהיכל יחד עם הרעיות לשמוע דברים על ההיכל מפי אליקים חסידוף ומוטי קמעו. ההרצאה של אל"מ דניאל רייזנר הייתה פשוט מאלפת. הגיעו כ-60 איש ואישה למרות ועל אף שנאלצנו כמעט ברגע האחרון לשנות את התוכנית על פי בקשה מפורשת של הנשיא הגדול. הרמנו כוסית לכבוד חג הפסח הקרב.

 

אתמול , ביום שישי , השתתפנו בטקס האזכרה של דניאל מנצ'ל ז"ל שנרצחה בפיגוע לפני 5 שנים.

 

ברכות חמות מכולם לטל ויקיר מגריסו על הולדת הבן.

ברכות חמות לשרה ויוסי אוסמו לרגל 50 שנים שנות נשואים.

ברכות חמות למשה גרימברג שהחליף בימים אלה קידומת ומהווה למעשה היום חלק מהדור הצעיר יותר של הלשכה.

 

אני לא יודע כמה אחים מלשכת ראובן נכנסים לאתר שלנו באינטרנט (עד היום למעלה מ-7000 כניסות). אשמח לשמוע תגובות לעבודה ולתחזוקה שנמשכת באופן רצוף מאז שנת 2001 על ידי איתן ישראלי. אני ממליץ להיכנס לפחות פעמיים בשבוע על מנת להתעדכן. לידיעתכם האתר שוב זכה לציון לשבח ה-11 במספר וזה אומר הכל! איתן - יישר כוח !

לנוחיותכם :

www.geocities.com/reuven_lodge/    

והוסיפו את האתר לרשימת המועדפים.

 

אני מבקש להזכיר לכולם שאת יום העצמאות נחגוג  אצל אסתר ומאיר שריקי. אז שריינו בבקשה את ה-24 לחודש בצהריים על מנת להיות יחד ולהנות.

 

KEEP THE FAITH

 

 

משך פעילות מהנה

  אילן רייזנר .

נשיא לשכת ראובן מס' 1 חיפה .